ჩვენი სკოლის მოსწავლეები გაცვლითი პროგრამით გერმანიაში გაემგზავრნენ! 🌍🇩🇪
✨ ჩვენი მოსწავლეები გერმანიაში დაუვიწყარ გამოცდილებას მიიღებენ – ისინი დაესწრებიან გაკვეთილებს, გაეცნობიან ადგილობრივ განათლების სისტემას და აიმაღლებენ ცოდნას. 💡📚 გარდა ამისა, ბავშვები ესტუმრებიან გერმანიის ცნობილ ღირშესანიშნავ ადგილებს 🏰, მონაწილეობას მიიღებენ კულტურულ და საგანმანათლებლო აქტივობებში 🎭 განივითარებენ ენის უნარებს რეალურ გარემოში 🗣️✨ და შეიძენენ ახალ მეგობრებს 🤝.
🏆 Countdown-ის გამარჯვებულები
სკოლაში მათემატიკის კვირეულის ფარგლებში ჩატარდა პოპულარული თამაში "Countdown".
აქტივობა მიზნად ისახავდა ბავშვებში მათემატიკური უნარების, ლოგიკური აზროვნების, შემოქმედებითი უნარის განვითარებასა და მათემატიკის მიმართ ინტერესის გაზრდას. 🏫
🏆 თამაშის ფინალური შეხვედრა შედგა 28 მარტს. ქულები ასე გადანაწილდა:
👩🔬 STEM ფესტივალი
28 მარტს ქართულ-გერმანული სკოლა სხივში ჩატარდა STEM ფესტივალი, სადაც წარმოდგენილი იყო სხვადასხვა ტიპის აქტივობები. 🎉🔬 ღონისძიების ძირითადი ნაწილი დაეთმო ექსპერიმენტებს. 🎥💡🧑🔬👩🔬 ბოლოგიის, ქიმიის და ფიზიკის პედაგოგებმა მოსწავლეებს შესთავაზეს სხვადასხვა ტიპის აქტივობები. ⚗️🎓 წარმოდგენილი იყო საინტერესო და სახალისო ექსპერიმენტები. 👩🔬
ფესტივალის მიზანია კიდევ უფრო შეაყვაროს მოსწავლეებს საბუნებისმეტყველო და ტექნიკური საგნები: ფიზიკა, ქიმია, ბიოლოგია, მათემატიკა და ინფორმატიკა. 💻🔭📚 დაანახოს მათი მნიშვნელობა და როლი განათლების მიღებისა თუ ქვეყნის განვითარების პროცესში. 🌍🚀